Švantláci hrají celý víkend doma

7. 3. 20240
2024-03-09 - Starší žáci - Plzeň
2024-03-09 - Muži - Zliv
2024-03-10 - Muži - Planá n. Lužnicí
2024-03-10 - Mladší žáci - Plzeň

Nadcházející víkend vytíží naplno Orange arénu mistrovskými zápasy.

Jako první vše odstartují starší žáci, kteří hostí druhou Plzeň. Západočeši mají na Švantlák náskok 3 bodů, za vedoucím Suchdolem zaostávají o pouhý jeden bod. Start do jarní části měli Mečouni impozantní. Proti Blovicím a Prachaticím si připsali v domácích utkáních 6 bodů při skóre 25:0. Písečtí proti Horalům také nezaváhali a přivezli výhru 6:1.

Super sobota pak bude pokračovat šlágrem mužské kategorie. Na hřiště lídra tabulky přijíždí loňský mistr a aktuálně třetí tým tabulky Zliv, která ztrácí na HC ŠD 9 bodů. Úřadující šampioni vstoupili do druhé poloviny sezóny domácí výhrou 5:1 nad Planou. HC ŠD si proti Vikingům připsal pohodlnou výhru 7:2. Vzájemný souboj dvou favoritů ale slibuje mnohem vyrovnanější a dramatičtější průběh.

V neděli do Orange arény zavítá Planá nad Lužnicí. Nováček soutěže složený převážně z bývalých táborských hokejbalistů si nevede vůbec špatně. Na 5. místě ztrácí na čtvrté Prachatice B pouhé 2 body. Z prvního vzájemné utkání v Plané přivezl Švantlák cennou výhru 4:2, kterou vybojoval v pouhých 8 hráčích do pole.

Po mužské kategorii přijdou na řadu mladší žáci, kteří budou hostit, stejně jako jejich starší spoluhráči, plzeňské Mečouny. V prvním vzájemném duelu, kterým začala letošní sezóna, byli šťastnější písečtí, kteří dokázali ze západočeské metropole přivézt těsnou výhru 6:5. V neúplné tabulce dělí oba týmy 7 bodů.

Starší žáci – 11:00: HC ŠD Písek – HBC Plzeň

Muži – 13:00: HC ŠD Písek – HbC Zliv