Zimní turnaj mládeže

Závěrečný ceremoniál. (Foto: Alice Hnyková)

HC ŠD Písek s komisí mládeže regionu Jih a za finanční podpory města Písku uspořádal v sobotu 16. 2. v Orange aréně hokejbalový turnaj přípravek a mini přípravek.

V kategorii přípravek se ve skupině střetla mužstva TJ Datel Blatná, HC ŠD Písek, HBC Plzeň a SK Pedagog. Po odehraných zápasech ve skupině bylo pořadí:

1. SK Pedagog
2. HBC Plzeň
3. HC ŠD Písek
4. Datels Blatná

Ve finále se utkala mužstva SK Pedagog a HBC Plzeň. Po vyrovnaném průběhu se nakonec přiklonilo štěstí na stranu mužstva z Plzně, které vyhrálo 3:2. O třetí místo si to rozdali sousedé z jihu Čech domácí ŠD a ,,Datlové“. Třetí místo nakonec vybojovali po výhře 3:1 domácí ŠD Písek.

V kategorii mini přípravek startovala tato mužstva: Suchdol,,A“, HBC Plzeň, Suchdol ,,B“ a SK Pedagog. Po zápasech ve skupině, které byly velmi vyrovnané, rozhodovalo o finalistech pouze skóre, a to měli nejlepší HBC Plzeň a Suchdol,,B“ pouze o dvě vstřelené branky, které poslaly SK Pedagog k boji o bronz. V něm si lehce poradil s týmem Suchdol ,,A“ 5:0. Finále nejmenší kategorie bylo velmi napínavé a přítomní rodiče vytvořili báječnou atmosféru tomuto utkání. Po základní hrací době byl stav 2:2, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich uspěl Suchdol ,,B“ a stal se vítězem turnaje mini přípravek.

Celkové pořadí:

Přípravky:

1. HBC Plzeň
2. SK Pedagog
3. HC ŠD Písek
4. Datels Blatná

Mini přípravky:

1. Suchdol "B"
2. HBC Plzeň
3. SK Pedagog
4. Suchdol "A"

Na závěr čekalo všechny hráče překvapení. Slavnostní vyhlášení se zúčastnil brankář národního týmu a ,,Motoru“ Č. Budějovice Jakub Kovář, který předal jak poháry všem zúčastněným týmům, tak i plakety všem brankářům a nejlepším hráčům jednotlivých týmů.

Nejlepší hráči - přípravky:

• HC ŠD Písek
    • brankář: Štěpán Maleček
    • hráč: František Řezáč
  • Blatná
    • brankář: Šimon Hnyk
    • hráč: Terezka Braunová
  • HBC Plzeň
    • brankář: Jakub Šlechta
    • hráč: Lukáš Zíka
  • Pedagog
    • brankář: Vojtěch Tomášek