Turnaj krajských výběrů U15

IMG_6929
IMG_6934
IMG_6935

V pátek 29. 3. se uskutečnil turnaj výběru krajů kategorie U15. Vzhledem k velkému zájmu a počtu přihlášených krajů se letošní ročník nakonec rozdělil na dva turnaje. Západní část se hrála na Kladně, východní ve Svitavách. Z každého turnaje postupují první dva týmy na finálový turnaj, který se uskuteční v další sváteční den 1. května na zatím neurčeném místě.

Výběr Jihočeského kraje se vydal na Kladno. Hrálo se systémem každý s každým. Jihočeši se postupně utkali s výběry Středočeského kraje, Hlavního města Praha, Plzeňského a Ústeckého kraje. Náš klub měl v týmu Jihočeského kraje zastoupení v podobě asistenta trenéra Jiřího Hronka, kapitána starších žáků Mariána Hnyka a brankáře starších žáků Jana Furiše.

Pro Jihočeský kraj začal turnaj zostra, když hned v prvním utkání narazil na favorizované Hlavní město Praha. Začátek zápasu naznačil, že by se měli naplnit papírové předpoklady. Hned v 1. minutě z první akce jsme obdrželi branku. Tým se ale semknul. Přestože nás Praha přestřílela, Jan Furiš zamknul branku a po remíze 2:2 zápas rozhodovaly nájezdy. Vedle bezchybného výkonu našeho gólmana se blýsknul Jakub Švec z českobudějovického Pedagogu dvojnásobným perfektním provedením. K překvapení celého stadiónu tak Jihočeši slavili vítězství.

Další zápas nás čekal s Plzeňským krajem. Bylo to opatrné utkání, ve kterém nebylo moc střeleckých příležitostí, ale kterému naopak kralovaly obrany. Součástí té jihočeské byl Marián Hnyk, který podal skvělý výkon. Po hubené remíze 1:1 opět rozhodovali nájezdy. Do branky opět nastoupil písecký Jan Furiš a velmi sebevědomým výkonem zdeptal plzeňské střelce. Stabilním a jistým exekutorem samostatných nájezdů se ukázal opět Kuba Švec. Rázem jsme slavili druhé vítězství a na tribunách se začalo šeptat, cože to vlastně ten Jihočeský kraj předvádí.

Ve třetím zápase se proti nám postavil Ústecký kraj. V tomto utkání již naplno projevili Jihočeši svůj potenciál a výhrou 5:2 si zajistili velmi slibnou pozici pro postup na finálový turnaj. V zápase zazářil hattrickem Jan Kandra z Jindřichova Hradce.

Říká se to nejlepší nakonec. V posledním zápase jsme nastoupili proti domácímu Středočeskému kraji, který obhajuje loňské vítězství. Pro jistotu postupu jsme nesměli prohrát o víc jak 5 gólů. V nádherném hokejbalovém zápase, kdy se hra přelévala na obě strany a stadión sledoval špičkový hokejbal, hráli dlouho prim domácí. Přes půl zápasu vedli 1:0 a hnáni domácím publikem dlouho odolávali Jihočechům. V předposlední minutě blatenské duo Bulka – Gutwirth zařídilo vyrovnání a Kladenský stadión ztichl. Soupeř v očekávání snadného vítězství vypadl z role a za dalších 45 vteřin rozhodl suchdolský Matoušek o vítězství v zápase a turnaji pro náš výběr. Jihočeši slaví postup z 1. místa na finálový turnaj Final Four.

Všem zúčastněným gratulujeme a jsme pyšní, že 🧡 HC ŠD Písek 🧡 je součástí tohoto týmu a dosáhl skvělého výsledku.

Nejlepší hráči Jihočeského týmu:

• Jan Furiš (HC ŠD Písek)
  • Jan Kandra (TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec)
  • Marek Apfelthaler (SK Suchdol nad Lužnicí)