Pozvánka na víkend - naposledy doma oba mužské týmy

Marek Habart je vůdčí osobností HC ŠD i vládce bodování celé KHbL,
foto: Písecké Postřehy (V. Kozma)

Boje v dlouhodobých soutěžích se pomalu chýlí ke svému závěru. Naposledy v základní části se doma představí oba mužské týmy. Pro zálohu to bude určitě poslední domácí utkání v letošní sezóně. Žáci se znovu utkají s Třemošnou, tentokrát ale na jejím hřišti.

Sobota 13:00 HC ŠD Písek B – SK Suchdol n. Lužnicí B

Záloha Švantláku přišla minulý víkend definitivně o poslední kapku naděje, že by se na poslední chvíli mohla protlačit do play-off. V sobotu totiž písečtí prohráli na hřišti Rosy 5:4, přestože ještě v závěru vedli 4:3. Nedělní výhra nad zálohou Betonovy již nemohla nic změnit na tom, že B týmu končí příští týden sezóna. Právě na B tým Betonovy, který je na osmém místě, totiž ztrácejí před posledními dvěma zápasy 7 bodů.

Suchdol podlehl doma lídru tabulky Vltavě 2:7, ale stále bojuje o co nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací boje. Aktuálně pátý tým tabulky ztrácí tři body na čtvrtý Pluhův Ždár a další dva na třetí Rosu. Domácí rozloučení B týmu s letošní sezónou již v sobotu v Orange Aréně.

Neděle 11:00 HC ŠD Písek – SK Pedagog Č.B.

A tým v minulém kole utrpěl první jarní porážku, když ve šlágru kola nestačil na druhé Prachatice a prohrál na jejich hřišti 2:4. Trenér Marek Kabele byl samozřejmě hodně rozzlobený a nešetřil kritikou svého týmu: „Brzký gól nám paradoxně uškodil, kluci se přestali hýbat a mysleli si, že to půjde samo. Snad nás tato prohra posadí zase na zem a všichni začnou makat.“ Pedagog prohrál s dalším favoritem v boji o titul, Betonovou Holubov, 0:3 a „potvrdil“ svoji šestou příčku v tabulce.

Hráči Švantláku mají proti „Pedáku“ dost co napravovat z minulého utkání. Navíc prohra přinesla další nepříjemnost v podobě bodového vyrovnání prvních tří týmů v čele tabulky. Prachatice sehrají již pouze jedno utkání, Betonova bude v posledním kole hostit právě HC ŠD. Boj o vítězství Prezidentského poháru bude dramatický až do poslední chvíle. Přijďte v neděli v co největším počtu do Orange Arény pomoct našim klukům dosáhnout prvního vytyčeného cíle pro letošní sezónu!

Neděle 11:00 žáci TJ Tatran Třemošná – HC ŠD Písek

Po týdnu se opět střetnou stejné týmy v žákovské kategorii, tentokrát se bude hrát v Třemošné. Malí Švantláci doma svého soupeře deklasovali 8:1, dvěma brankami k vítězství přispěli Čapek a Měchura. Písečtí pokračují v nastoupené cestě a míří na finálový turnaj Mistrovství ČR. Tomáš Bárta, jeden z trenérského štábu mladších žáků, byl s vysokým vítězstvím spokojen: „Zápas jsme drželi pevně v rukou od samého začátku a mohli jsme nastřílet více než 8 branek. Dneska si zaslouží hráči pochvalu.“ Poslední výjezd v základní části na soupeřovo hřiště čeká písecké v neděli dopoledne.

Redakce

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain