Ve druhém domácím zápase Písek nezaváhal, Blatnou porazil 5:2

HC ŠD PÍSEK - TJ DATELS BLATNÁ 5 : 2 (1:1, 2:1, 2:0)

I ve druhém mistrovském zápase měli hráči Písku výhodu domácího prostředí. K Otavě přijeli tým Datlů z Blatné.
Vstup do zápasu se domácím ale nepovedl, hned na začátku druhé minuty hosté přečíslili domácí obranu a Tyrpekl poslal Datly do vedení. Vyrovnání zařídil v 7. minutě O. Gába, který střelou z otočky zužitkoval přihrávku D. Všetečky.

Domácí tým, který nastoupil na tři kompletní pětky, začínal postupně přebírat otěže zápasu a na Aleše v brance Blatné se hrnul jeden útok za druhým. V 16. minutě napřáhl na modré domácí Marek a svou druhou brankou v sezóně poslal Švantlák do vedení. Hosté ale s ojedinělé šance dokázali vyrovnat, Říha střílenou nahrávkou vybídl ke skórování Samce. Pak domácí mužstvo podržel gólman Buček, který při vyloučení V. Rotha zneškodnil několik nebezpečných střel. Ve 24.minutě Písek znovu vedl, Kubeš z bezprostřední blízkosti nedal Alešovi šanci.

Na začátku poslední části hry se v útočném pásmu nádherně uvolnil písecký V. Roth a střelou do šibenice poslal domácí do dvoubrankového vedení. Hosté se v poslední třetině dostávali před Bučka jen velmi zřídka, o čem svědčí pouhých 5 střel vyslaných na domácí svatyni. Nejkrásnější akci zápasu si domácí schovali na 41. minutu. V přesilové hře se po nádherné kombinaci trefil Kabele a dal tak výsledku konečnou podobu.

branky: O. Gába (Kubeš, D. Všetečka), Marek (O. Gába), Kubeš (D. Všetečka, M. Gareis), V. Roth, Kabele (Hromádka, D. Všetečka) - Tyrpekl (Bolina), Samec (Říha)

sestava ŠD: Buček (Kukrál) - M. Gareis, Pelc, Marek, Bárta, Kozák, Sup - Kabele, Hromádka, Habart - D. Všetečka, O. Gába, Mergl - Kubeš, V. Roth, Bíba - Šimoník, Průša

K dalšímu mistrovskému zápasu zajíždí obhájci titulu do Zlivi, kde se v neděli odehraje repríza loňského finále.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde