Starší žáci jsou mistry Jihočeského kraje 2013/2014!

spodní řada zleva: Matěj Hnyk, Jan Kurfürst, Miroslav Rychlík, Jiří Diviš, Šimon Hnyk, Ondřej Muchl
druhá řada zleva: Dominik Sýkora, Hana Beličková, Martin Konopa, David Janoušek, Ondřej Hora, Matěj Novotný, Matěj Přibyl, Ondřej Duchoň, Vít Čapek ml.,
vzadu ternér Tomáš Bárta, vedoucí mužstva Roman Konopa, trenér Vít Čapek,

St. žáci:
SK Suchdol nad Lužnicí – HC ŠD Písek 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Hosté cestovali k utkání s vědomím, že jim k prvenství k soutěži stačí bod. Od samého úvodu se vrhli hosté do útoku a klid na jejich hokejky přinesl gól ve 30. sekundě z hole Hory – 0:1. I nadále si hosté udržovali herní převahu, ale až v 6. minutě se podařilo Duchoňovi ve vlastním oslabení zvýšit střelou do víka na 2:0. Tak také skončila úvodní část.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran hosté nadále bušili do domácí obrany, která v čele s výborným Brůžkem odolávala až do 14. minuty, kdy domácí brankář nestačil na přesilovkovou souhru Přibyla s Duchoňem a druhý jmenovaný zvýšil na 3:0. Do konce druhé třetiny se trefil ještě Hora a Přibyl a bylo celkem jasné, že HC ŠD si jde pro vítězství v soutěži.

Třetí část probíhala jako dvě předešlé tlakem hostí a domácí snahou, co nejméně inkasovat. Na konci zápasu se ještě trefil potřetí v utkání Duchoň a skóre uzavřeli mladé pušky Švantláku Matěj Hnyk a Martin Konopa na 8:0. Pohár pro vítěze soutěže starších žáků mohl putovat do Písku.

Branky HC ŠD: Duchoň 3, Hora 2, Přibyl, Hnyk M., Konopa

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková, Hnyk Š., Janoušek, Novotný, Sýkora, Hora, Duchoň, Kurfurst, Rychlík, Muchl, Přibyl, Konopa, Diviš, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Cestovali jsme k utkání s mírnou obavou. Moc se nám zde herně nedaří, ale hned v úvodu nás branka uklidnila a pak jsme na hřišti dominovali. Velmi si vítězství  vážíme. Vůbec jsme před sezonou nečekali, že bychom mohli pomýšlet na toto umístění. Vrchol nás teprve čeká, v termínu 23. – 25. 5. se zúčastníme MČR starších žáků v Českých Budějovicích a tam to bude teprve boj o zlato.

Ml. žáci:
TJ Tatran Třemošná – HC ŠD Písek 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Mladší žáci cestovali ke svému poslednímu utkání k soupeři do Třemošné, kterou ještě letos neporazili. Od úvodní minuty se snažili hosté získat skalp domácích a tlačili se před jejich branku. Ve 3. minutě udeřilo, po nahrávce Novotného otevřel skóre Brož – 0:1. To bylo v první třetině vše.

Hned na začátku druhé třetiny přidal druhou branku HC ŠD Konopa – 0:2. Domácí ale za pouhé 2 minuty snížili Dejou – 1:2.

Ve třetí třetině byli hosté zřejmě myšlenkami ještě v kabině a Chramosta po pouhých 35 sekundách vyrovnal na 2:2. Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu, a tak šance střídala šanci. Až minutu před koncem se ujala střela domácího Banýra – 3:2. Když v poslední sekundě trefil hostující Novotný domácího brankaře pouze do masky, zůstali body opět v Třemošné.

Branky HC ŠD: Brož, Konopa

Sestava HC ŠD: Bauš – Beličková, Kurfürst, Polák, Kocour, Brčák, Brož, Votruba, Konopa, Novotný

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Neodehráli jsme špatné utkání. Myslím si, že jsme i byli lepší, ale to ve sportu neplatí. Hráče musím za celou sezónu pochválit, třetí místo si myslím, že je pěkné.