Písek vypadl v poháru s Třemošnou, chuť si spravil v lize s Českým Krumlovem

HC ŠD PÍSEK - TJ TATRAN TŘEMOŠNÁ 3 : 5 (0:3, 2:0, 1:2)

Ve druhém kole Českého poháru přivítali Písečtí na svém hřišti účastníka národní ligy.
Mužstvo Třemošné se v Písku představilo jako velmi zkušené mužstvo a oslabená
družina trenéra Čapka tahala celý zápas za kratší provaz. Když ve 12. minutě zvyšoval
hostující Vetýška už na 0:3, vypadalo to s domácími zle. Jenže ti ve druhé třetině dokázali
zkušenější západočechy přehrávat a výsledkem toho bylo snížení na rozdíl gólu. Hosté
pak chytrou hrou drama nepřipustili a i přes několik slibných šancí domácího výběru
s přehledem postoupili do 3. kola, pro Švantlák tak pohárová cesta končí.

branky: Sýbek 2 (Mergl, Kabele, M. Všetečka), Kabele (Mergl) - Škarecký (Toman),
Holý, Vetýška (Škarecký), Němeček (Vetýška), Žižka (Vetýška)

sestava ŠD: Buček - M. Gareis, M. Všetečka, Kozák, Marek - Sýbek, Kabele, Mergl
- V. Roth, Kubeš, Vážný - Bárta, Pelc, Sup

Trenér V. Čapek po zápase řekl: Dnes jsme měli k dispozici pouze 6 útočníků, tak
do předu musela i lajna obránců, navíc Buček chytal s teplotou. To ale neomlouvá
náš tragický vstup do zápasu. Začali jsme se zbytečným respektem. Škoda, že se
nám nepodařilo ve druhé třetině vyrovnat. Chtěli jsme jít dál, ale chyběla nám
útočná síla a proti tak zkušenému soupeři se na dvě lajny hrát nedá.

HC SHARKS 29,41 ČESKÝ KRUMLOV - HC ŠD PÍSEK 3 : 6 (0:1, 3:3, 0:2)

Po prohraném pohárovém zápase cestovali Písečtí na horkou půdu Žraloků z Českého Krumlova
s jasným cílem, vyhrát a udržet kontakt s prvním Holubovem. V sestavě Švantláku dostal v brance
šanci mladý Kukrál a zažil povedenou premiéru v oranžovém dresu. Písek poslal do vedení
již ve 4. minutě M. Gareis, který chytrou střelou překonal gólmana Vojtu. Domácí v první třetině
vystřelili na Kukrálovu kasu pouze dvě střely, se kterými si mladý gólman hravě poradil.

Hned po 10 vteřinách druhé části domácí ale vyrovnali. Střelu Šebka viděl Kukrál až v síti.
Hosté pak zařadili druhý rychlostní stupeň a před Vojtou bylo veselo. Ve 21. minutě poslal Písek
do vedení Mergl a po něm J. Roth zvýšil na 1:3. Domácí s odpovědí přispěchali ve 27. a 28. minutě,
kdy se jim podařilo dvakrát překonat zkřehlého Kukrála. Do konce prostřední třetiny ztrhl vedení
na stranu Písku Kabele, za jeho volej ze vzduchu by se nemusel stydět ani tenista Rafael Nadal.

Poslední třetina se hrála už vlastně jen na polovině domácích a jen díky výbornému Vojtovi domácí
neinkasovali více branek. Na rozdíl dvou gólů zvýšil ve 34. minutě znovu Kabele, který korunoval svůj
parádní výkon pátým kanadským bodem. Ve 42. minutě dal výsledku konečnou podobu
hostující kapitán Kozák, jenž svou pověstnou dělovkou vymetl šibenici domácí svatyně.

branky: Šebek, Pouzar (Unger), Unger - Kabele 2 (J. Roth, O. Gába, Kozák), M. Gareis (Kabele),
Mergl (Kabele, Kozák), J. Roth (Kabele), Kozák (Vážný)

sestava ŠD: Kukrál - M. Gareis, Pelc, Kozák, Marek, Bárta, Sup - Kabele, O. Gába, J. Roth -
V. Roth, Kubeš, Vážný - Mergl

trenér V. Čapek řekl: Opět jsme nebyli kompletní, do branky musel dokonce dorostenec Kukrál.
Až na 5 minut ve druhé třetině jsme měli zápas jasně pod kontrolou.
Jeli jsme sem vyhrát a to se povedlo, takže spokojenost.

K dalšímu zápasu zajíždí Písečtí do Horní Břízy v neděli 7. 11., kde od 14 hodin
poměří síly s dalším nováčkem soutěže, který jim dokázal v Písku sebrat bod.