V posledním utkání deklasovali dorostenci Kelty

Miroslav Rychlík (v bílém) přispěl k debaklu Keltů polovinou z 10 gólů HC ŠD, foto: archiv

SK Kelti 2008 – HC ŠD Písek 1:10 (0:1, 0:6, 1:3)

Ke svému poslednímu letošnímu utkání cestoval lídr tabulky do Berouna k utkání s místními Kelty. První třetina vůbec nenaznačovala, že se utkal první s posledním. Hosté vytvářeli velké množství chyb, a tak brankář Čapek musel být ve střehu. Skóre otevřel v 7. minutě Malecha – 0:1. Kdo čekal, že tímto golem odstartuje střelnici hostí, ten by se velmi mýlil. Špatná rozehrávka a pohyb nahrávaly domácí pozorné obraně.

V první přestávce došlo v šatně hostí k důrazné domluvě trenérů, jak by mělo být utkání vedeno. Došlo i na přeskupení jednotlivých formací. Že tato slova padla na úrodnou půdu, začal dokazovat hned za minutu po návratu z kabin Duchoň – 0:2. Pak začalo galapředstavení Rychlíka, který v rozmezí 6 minut vstřelil 4 góly. Ale popořadě, v čase 19:26 nahrává Malecha – 0:3. Čas 23:08 a využitá přesilová hra – 0:4. Další přesilová hra a v 23:55 čistý hattrick – 0:5. Čtvrtou branku přidal Rychlík v čase 25:46 – 0:6. Do konce třetiny Rychlík vybídl ještě Duchoně – 0:7.

V poslední patnáctiminutovce dostali příležitost i hráči z lavičky. V čase 37:12 střílí Duchoň svoji třetí branku v utkání – 0:8. Další přesilovku využili písečtí po pěkné souhře Sládek-Neruda střelcem utkání Rychlíkem – 0:9. Když už se zdálo, že hosté udrží nulu, udělali obránci hrubku a domácí Matys vstřelil čestný gól Keltů – 1:9. Pověstnou desítku načepoval 10 vteřin před závěrečnou sirénou Malecha – 1:10.

Branky a přihrávky: 44. Matys (Vozdecký) – 8. Malecha, 17. Duchoň (Malecha, Čapek), 20. Rychlík (Malecha, Čapek), 24, Rychlík (Sládek, Duchoň), 24. Rychlík (Duchoň), 26. Rychlík (Malecha), 29. Duchoň (Rychlík), 38. Duchoň (Rychlík), 41. Rychlík (Neruda, Sládek), 45. Malecha (Sládek, Sýkora)

Střely: 11:42, Vyloučení: 3:2, Využití: 0:3, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 18

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková, Sýkora, Janoušek, Hokr, Rychlík, Braun, Duchoň, Neruda, Malecha, Sládek, Daněk, Diviš, Muchl

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: První třetinu jsme odehráli tragicky. Mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám. Druhá třetina byla zase náš hokejbal, plný pohybu, střelby, tak to má vypadat. V poslední třetině dostali všichni hráči příležitost a naše hra už nebyla tak pestrá. Podzimní část jsme odehráli nad očekávání. Paradoxně jsme se silnými soupeři hráli dobře a se slabšími se trápili. Víme, na čem pracovat. Budeme se chtít maximálně připravit na jarní část. Hráčům, ale i rodičům, je třeba poděkovat.