přelouč1
přelouč3
přelouč5
přelouč2

Ve sváteční den 1. 5. 2024 se v Přelouči uskutečnil turnaj Final four výběrů krajů v kategorii U15. Do finále postoupil i tým Jihočeského kraje, jehož jsme byli nedílnou součástí. Trenérem úspěšné týmu byl Jiří Hronek, v obraně bojoval kapitán starších žáků Marián Hnyk a branku pomáhal střežit jeho spoluhráč Jan Furiš.

Na finálový turnaj postoupili ze západní skupiny spolu s Jihočeským krajem ze druhé pozice Středočeský kraj, z východní skupiny pak Pardubický kraj a druhý Jihomoravský kraj a Vysočina. Turnaj se hrál systémem každý s každým 2 x 12 minut. První dva celky se utkali ve finále, zbylé týmy čekal zápas o třetí místo.

Turnaj začal zostra jižanským soubojem – zápasem s Jihomoravským krajem a Vysočinou. Pro naše barvy byl začátek vpravdě hrozivý. Tým snad zůstal myšlenkami ještě v kabině, na branku to ze strany Moravanů valilo ze všech stran. Gólman Furiš si nesáhl na míček a z prvních 2 střel dostal 2 góly. V polovině prvního poločasu se ale karta začala obracet. Celý tým zabral a postupně se to projevovalo i ve skóre. Po brankách blatenského Bulky, suchdolských Matouška a dvojnásobného střelce Kandry otočili Jihočeši zápas a radovali se z výhry 4:2.

V další zápase jsme nastoupili proti domácímu favoritovi celého turnaje – Pardubickému kraji. Hráči podlehli důležitosti zápasu a po vcelku jednoznačném průběhu prohráli 0:4. Nebýt zlivského brankáře Pečenky, který tým několikrát podržel, mohlo být skóre ještě výraznější.

Poslední zápas základní skupiny proti Středočeskému kraji byl přímým soubojem o finále, na poraženého čekal duel o třetí místo. Začátek zápasu se Jihočechům opět nepovedl. V oslabení soupeř utekl a vstřelil vedoucí gól. Tlak Středočechů po brance neustával a gólman Furiš byl v neustálém ohrožení. Začátek druhé poloviny začal bohužel opět brankou a za stavu 0:2 soupeř v klidu utkání kontroloval. Středočeši hrozili brejky, gólman Jan Furiš však několikrát zázračně podržel sůvj tým. Fantastickým zákrokem pět minut před koncem chytil střelu do prázdné brány při brejku tří na jednoho. To byl impuls, který tým nakopl a vycítil to i trenér Jiří Hronek. Vzal si oddechový čas, po kterém byl na hřišti k vidění jiný obraz. Středočechy jsme zmáčkli a nepustili ze třetiny, ale střely létaly pouze kolem brány a do ochranné sítě. Soupeř vyhazoval míčky ze třetiny a byl pod velkým tlakem. Bohužel do konce utkání se podařilo již jen snížit Kandrou na 1:2. Porážka tak odsoudila Jihočeský kraj k boji o třetí místo.

V souboji o bronz nás opět čekal Jihomoravský kraj. I přes zklamání z nepostupu do finále hráči nic nevypustili a zvítězili s přehledem 4:1. O góly se postarali prachatický Parkman, suchdolští Matoušek a Kandra a  českobudějovický Švec.

Díky hráčům a realizačnímu týmu za skvělou reprezentaci a fanouškům a rodičům za podporu, bez které by se tento úspěch nedostavil.

Předseda HC ŠD Písek Lukáš Furiš:

Jménem klubu HC ŠD Písek, gratulujeme celému týmu ke skvělé prezentaci Jihočeského hokejbalu. Být třetí nejlepší v republice je velký úspěch. A jsme pyšní, že jsme toho součástí.

Bronzoví Písečáci z Jihočeského výběru U15  – trenér Jiří Hronek, obránce Marián Hnyk, gólman Jan Furiš