Ve šlágru kola zvítězili dorostenci HC ŠD nad Plzní

Matěj Novotný (č. 4) se spolu s Miroslavem Rychlíkem radují po jedné z branek do plzeňské sítě,

HC ŠD Písek – HBC Plzeň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

V úvodním prvním jarním kole se utkala dvě nejlepší mužstva po podzimní části. Domácí HC ŠD jako lídr tabulky přivítal druhý tým HBC Plzeň. Že to bude výborný hokejbal, nasvědčoval hned úvod utkání, ale oba brankaři, jak domácí Čapek, tak hostující Hrubý, prokazovali svoje kvality. V 10. minutě se naskytla domácím přesilová hra a zejména střely Malechy a Duchoně volaly po gólu. Hosté se s vypětím všech sil ubránili a i jim se naskytla početní výhoda při vyloučení Laurince. Plzeňští si vytvořili velký tlak, avšak šance Hurta a Ulče zůstaly nevyužity.

Po změně stran začali Západočeši hýřit aktivitou a domácí si pomáhali jen fauly. V krátké době tak byl vyloučen Šimůnek, po ubráněném oslabení šel pykat Malecha a o necelou minutu byl vyloučen ještě Rychlík. Hostím se naskytla 48 vteřinová hra pět na tři. Plzeňští uzamkli písecké v jejich třetině, ale bránící trojice odolávala sílícímu tlaku Plzně a s vypětím všech sil a i se štěstím ubránili toto oslabení. Když už se zdálo, že i druhá třetina skončí bez branek, dostal se k míčku na brankové čáře Novotný a jeho polo střelu, polo přihrávku přizvedl hostující obránce. K údivu všech míček přelétl brankáře Hrubého a skončil za jeho zády – 1:0. Hosty tento nešťastný gól poznamenal. Do konce třetiny mohl jejich zaváhání v obraně ještě potrestat Malecha, ale jeho střele chyběly milimetry.

Písečtí vstoupili do poslední třetiny povzbuzeni vstřelenou brankou a čím dál více zaměstnávali brankáře Hrubého. Ve 34. minutě byl vyloučen hostující Ulč a první lajna si vytvořila tlak v pásmu, kde po důrazné hře na brankovišti dorazil odražený míček do branky opět Novotný – 2:0. Za další tři minuty byl na brankovišti tentokrát důrazný Šimůnek – 3:0. Plzeňští v tuto chvíli vrhli všechny své síly do útoku, ale Jihočeši taktickou hrou podpořenou výborným Čapkem v brance uhájili cenné vítězství.

Branky a nahrávky: 29. Novotný, 35. Novotný (Sládek), 41. Šimůnek (Duchoň, Rychlík)

Střely: 37:32, Vyloučení: 4:3, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 36

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Sýkora, Laurinc, Hokr, Novotný, Tampier, Duchoň, Rychlík, Šimůnek, Neruda, Malecha, Sládek, Muchl, Pechlát

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Bylo to velmi těžké utkání. Hodně nám pomohla první, velmi šťastná, branka. Kluci se po ní uklidnili. V poslední třetině jsme uplatnili důraz na brankovišti. Byli tam ještě chybičky, ale musím všechny hráče pochválit za bojovnost.

Fotogalerie: Písecké Postřehy

V dalším utkání přivítají písečtí dorostenci v neděli 13. března od 11 hodin v Orange aréně Buldoky ze Stříbra, kteří jsou na pátém místě tabulky.