Dorostenci v nadstavbě dvakrát zdolali Kovo

Souboje s pražským Kovem byly hezky na ostří nože, foto: Petr Brůha, Písecký Deník

HC ŠD Písek – TJ KOVO Praha 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

V prvním utkání začali domácí aktivně a skóre otevřel Pechlát – 1:0. Vedení ale švantláku dlouho nevydrželo, důraz na domácím brankovišti osvědčil nejdříve Kubát – 1:1. Za další dvě minuty se obdobně prosadil Diviš – 1:2.Písečtí se po zbytek první třetiny trápili s důslednou obranou hostí.

Obraz hry se moc neměnil ani ve druhé části. Domácí dobývali Kováckou tvrz. Gólově se jim to podařilo prolomit až v polovině třetiny Čapkem – 2:2. V posledním dějiství se již projevila na hostech únava a domácí strhli vítězství na svoji stranu. Nejdříve byl úspěšný Pechlát – 3:2. Po něm se prosadil Čadil – 4:2. Účet utkání uzavřel Šimůnek – 5:2.

Branky a nahrávky: 15. Novotný (Pechlát), 25. Šimůnek (Čapek), 34. Pechlát (Novotný), 35. Čapek (Šuhaj, Hrnečková), 41. Čadil (Pechlát) – 3. Stejskal (Diviš), 8. Stejskal (Diviš, Opolský)

Střely: 34:10, Vyloučení: 5:10, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková H., Hnyk Š., Kroupa, Sýkora – Čadil, Čapek, Daněk, Fojtů, Hnyk M., Hrnečková, Muchl, Novotný, Pechlát, Šimůnek, Šuhaj

Fotogalerie:

HC ŠD Písek – TJ KOVO Praha 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Ve druhém utkání začali domácí opět aktivně, ale naráželi na pozornou obranu hostí. Tu se podařilo prolomit v 6. minutě Novotnému ve vlastním oslabení – 1:0. Tak také skončila první třetina.

Ve druhé části nejdříve Čapek pěkným výjezdem z poza branky nedal Dubovi šanci – 2:0. Pak opět nedůraz na brankovišti a Diviš snížil na 1:2. To však trvalo pouhých 25 sekund a Šuhaj zvýšil na 3:1. Dvě minuty před koncem třetiny se trefil ještě Muchl – 4:1.

Poslední třetina se hrála již jenom z povinosti a účet utkání uzavřel opět Čapek – 5:1.

Branky a nahrávky: 10. Novotný, 18. Hnyk Š. (Šuhaj), 22. Muchl (Daněk), 22. Čapek (Šuhaj), 40. Čapek (Novotný, Šuhaj) – 18. Diviš (Šteg, Opolský)

Střely: 36:20, Vyloučení: 3:6, Využití: 0:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 27

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Beličková H., Hnyk Š., Kroupa, Sýkora, Šimůnek – Čadil, Čapek, Daněk, Hnyk M., Hrnečková, Muchl, Novotný, Pechlát, Šuhaj

Fotogalerie: Facebook Alice Hnyková

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkáních řekl: Čekal nás nepříjemný soupeř, terý hraje důrazně v obraně. Myslím, že jsme po obě utkání byli lepším týmem. Hodně šancí jsme nevyužili, ale jsme spokojeni s výsledky. Velkým soupeřem bylo i horko.